راهنمای خرید کارت عروسی

زمان مورد نیاز جهت مطالعه: 6 دقیقه

مراسم عروسی معمولا با تدارکاتی که ماه ها قبل در حال آماده کردن آن بوده اید همراه است. انتخاب کارت عروسی و سفارش آن نیز یکی از وظایفی است که باید وقت کافی برای آن صرف کنید. انتخاب کارت یک چالش نسبتا مهم است. چون طراحی کارت و نحوه طراحی ظاهر آن نشان دهنده سبک مراسم عروسی شما است. کارتی را انتخاب کنید که با مضمون جشن عروسی شما مطابقت داشته باشد. برای انتخاب کارت، حتما به علایق خود توجه کنید و چیزی را انتخاب کنید که تا سال‌ها پشیمان نباشید.

بهترین نوع کارت عروسی چیست؟

چگونه یک کارت عروسی لوکس را انتخاب کنیم؟ جذابترین متن کارت عروسی کدام است؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ می‌دهیم و مهم‌ترین نکته در انتخاب کارت عروسی را بررسی می‌کنیم.با عروس کالا همراه باشید.

ویژگی های بهترین کارت عروسی چیست؟

اگر می‌خواهید بهترین مدل کارت عروسی را انتخاب کنید، باید بدانید چه ویژگی‌هایی در این سبک کارت‌ها مهم هستند. معمولا «بهترین کارت» برای هر عروس و داماد در شرایط مختلف متفاوت است. اگر می‌خواهید بهترین کارت عروسی را انتخاب کنید، باید. پیدا کردن چه سبکی برای کارت عروسی  خود دوست دارید. معمولا بهترین کارت عروسی سادگی، ظرافت، زیبایی و جذابیت دارد. در میان نکاتی که برای انتخاب کارت عروسی وجود دارد می‌توان به  تنوع کارت عروسی اشاره کرد. خوانایی نوشته‌های کارت عروسی و زیبایی متن کارت عروسی مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین کارت عروسی است.
راهنمای انتخاب کارت عروسی
انتخاب کارت عروسی و زیبایی آن برای عروس و داماد بسیار مهم است. اگر می‌خواهید در انتخاب کارت عروسی موفق باشید، باید نکات زیر را با دقت بررسی کنید. معمولا، با دانستن این نکات، می‌توانید موفق‌ترین انتخاب را انجام دهید و هزینه اضافی برای تصحیح نقایص پرداخت نکنید.

1- مدل کارت عروسی را انتخاب کنید

برای انتخاب مدل کارت عروسی، باید به دقت فکر کنید و بدانید به چه چیزی علاقه دارید. سبک مورد علاقه خود را در بین کارت های عروسی پیدا کنید. سعی کنید یک مدل کارت عروسی را انتخاب کنید که مناسب با موضوع جشن عروسی باشد. اگر موضوع حزب شما فانتزی و دارای بادکنک است، از یک کارت عروسی فانتزی استفاده کنید.. اگر موضوع حزب عروسی شما لوکس است، مدل کارت عروسی لوکس قطعا بهترین گزینه برای شما است. به خاطر داشته باشید که این هماهنگی بین کارت عروسی و موضوع جشن عروسی یکی از هیجان‌انگیزترین نکاتی است که موجب می‌شود مهمانی شما مجلل و جذاب به نظر برسد.
معمولا در برخی از مدل های کارت عروسی، طرح های مختلفی وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. بستن نوار دور کارت، چسباندن یک گل کوچک به نوار، چسباندن یک پوسته در بخشی از کارت و بستن شاهدانه و طراحی کارت با آن از رایج ترین طراحی کارت عروسی است. اما این قسمت کاملا با سلیقه است و شما می توانید به طراحی کارت عروسی بر اساس علایق و ایده های شخصی خود فکر کنید.
2- انتخاب طرح زمینه رنگ کارت
بر طبق راهنمای انتخاب کارت عروسی، انتخاب رنگ نیز بخشی از داستان است. در برخی کارت های طراحی شده می توانید رنگ های استفاده شده در طراحی کارت را با طرح زمینه رنگ دلخواه جایگزین کنید. انتخاب رنگ معمولا با ایجاد هماهنگی بین رنگ کارت و دیگر عناصر طراحی در جشن عروسی انجام می‌شود. اما پیروی از این نظم و هماهنگی اجباری نیست. اما با در نظر گرفتن آن می‌توانید به خوبی بدرخشید و هماهنگی این قسمت‌ها را به زیبایی در ذهن مهمانان خود به نمایش بگذارید.
3 متن کارت عروسی را انتخاب کنید
چیزی که بعد از ظاهر کارت به ذهن مهمانان باقی می ماند متن کارت عروسی است. متن های مختلفی در کتاب شعر فروشگاه های کارت عروسی وجود دارد که می توانید از آنها برای انتخاب متن کارت عروسی استفاده کنید. اما بسیاری از عروس ها و دامادها علاقه ای به استفاده از یک متن تکراری در کارت خود ندارند. در چنین شرایطی میتوانید از شعر یا متون دلخواه استفاده کنید. حتی برخی از عروس‌ها و دامادها با سلیقه‌ای خوب شعر می‌نویسند و بهترین متن رمانتیک و مخصوص کارت عروسی را خلق می‌کنند. اگر شما سلیقه و هنر نوشتن شعر و متن را ندارید، نگران نباشید. با خواندن زیباترین و بهترین متن کارت عروسی، می توانید متن عاشقانه و جذاب کارت عروسی را ذخیره کنید و آن را برای قرار گرفتن در کارت دعوت عروسی در نظر بگیرید.

4- تعداد کارت های عروسی را مشخص کنید
وقتی در این باره با فروشنده‌های کارت عروسی صحبت می‌کردیم، آن‌ها خاطرات جالبی از اشتباهات عروس‌ها و دامادها برای تعیین تعداد کارت‌ها تعریف می‌کردند. بسیاری از عروس‌ها و دامادها تعداد کارت‌ها را اشتباه اعلام کرده بودند.

5بر اساس طراحی مورد علاقه خود

شما یکی از مدل های کارت عروسی لوکس، کارت عروسی ساده و کارت عروسی روستایی را انتخاب کنید. طراح معمولا اطلاعاتی را که در مورد نام و نام خانوادگی‌تان، متن کارت عروسی، تاریخ مراسم عروسی، آدرس محل برگزاری مراسم عروسی و دیگر موضوعات به شما می‌دهد در نظر می‌گیرد؛ اطلاعاتی که شما در اختیارتان می‌گذارید، طراحی و ارسال طرح اولیه کارت ازدواج را برایتان انجام می‌دهند.پس از تایید ارسال شده توسط شما، فروشگاه کارت عروسی را چاپ خواهد کرد. اگر به هر دلیلی در کارت عروسی یک اشتباه تایپی، نوشتن یا املا وجود دارد و شما آن را در زمان مشاهده طرح اصلی تایید کرده اید، شما مسئول هزینه تجدید چاپ کارت عروسی هستید.

توجه: به یاد داشته باشید که شما مسئول هر گونه اشتباه املایی، غلط املایی و چاپ خطا در کارت عروسی نهایی، اگر شما آن را پس از طراحی اولیه تایید کرده اید.

6نصب کارت عروسی
در کتاب راهنمای انتخاب کارت عروسی، معمولا به این مرحله اشاره نشده است و عروس‌ها و دامادها به اشتباه فکر می‌کنند که کارت عروسی آماده تحویل به آنها است.. در زمان تحویل کارت عروسی، شما با کارت هایی که در بسته خام و مونتاژ شده قرار داده شده اند، مواجه خواهید شد. بر اساس قانون فروشگاه های کارت عروسی، مشتری مسئول فراهم کردن کارت است. اگر می خواهید کارت عروسی را آماده و تحویل بگیرید، باید هزینه مونتاژ آن را جداگانه پرداخت کنید. البته، به یاد داشته باشید که ترتیب دادن، تا کردن و آماده کردن کارت ازدواج بسیار لذت‌بخش است. اگر زمان کافی برای انجام این کار دارید، حتما خود مسئول آماده کردن کارت ها و لذت بردن از آن باشید.
دعوت از مهمانان با کارت عروسی
شما از تمام قدم هایی که در بالا به آن اشاره شد عبور می کنید تا به مرحله دعوت از مهمانان عروسی خود برسید. در چنین شرایطی معمولا باید کارت را شخصا به مهمانان برسانید یا آن را از طریق یکی از بستگان خود انجام دهید. مهم‌ترین نکته در دعوت از مهمانان نوشتن نام کسانی است که با آن کارت به جشن عروسی شما دعوت شده‌اند. بسیاری از مردم در نوشتن این قسمت دچار اشتباه می‌شوند و در روز عروسی، برای پذیرایی و میزبانی از مهمانان با مشکلاتی مواجه می‌شوند. اگر شما قصد دعوت یک خانواده بدون فرزند را دارید, مطمئن شوید که «آقا و خانم» را در پاکت کارت عروسی بنویسید, اما اگر شما کل خانواده را به این جشن دعوت کرده اید, «خانواده عزیز آقای بهترین و پر معنی ترین متن» سعی کنید از یک کارت جداگانه برای افرادی که مستقل زندگی می کنند (طلاق, تک و غیره) استفاده کنید و یا نام خود را در پاکت بنویسید.

مدل کارت دعوت
در مقالات پیشین، به تفصیل در مورد انتخاب مدل کارت دعوت عروسی صحبت کردیم. بهترین انتخاب ممکن چیزی است که شما دوست دارید. هنگام انتخاب، باید به کیفیت و زیبایی کار و همچنین به سلیقه مهمانان توجه کنید. حتی می‌توانید کارت‌های خود را بر اساس نزدیکی یا دوری روابط خانوادگی آماده کنید.

زمان خرید
پس از اینکه زمان و مکان دقیق رویداد تعیین شد، می توانید کارت دعوت را سفارش دهید. در سالن‌های عروسی معمولا کارت‌های ورودی 20 روز قبل از مراسم تحویل داده می‌شود. در این صورت، شما زمان کافی برای نوشتن کارت دعوت و ارسال آن به مهمانان خواهید داشت. کارت‌های دعوت را به مهمانانی تحویل دهید که می‌دانید به زمان حساس هستند.

از کجا کارت دعوت عروسی خریداری شود
برای این کار، در هر شهری که هستید، باید ترتیب تهیه کنندگان کارت دعوت عروسی را مشخص کنید. خرید از فروشگاه های لوکس در بالا شهر و گسترده ای از قیمت های عادلانه تر است، خریداری کنید. اغلب در نزدیکی لباس عروسی و مراکز تدارک وسایل آشپزخانه، این فروشگاه‌ها به وفور دیده می‌شوند.

فروشگاه های آنلاین
فروشگاه‌های آنلاین برای بازدید و جستجو برای انواع نمونه‌ها و آشنایی و شکل‌گیری ایده‌ها در ذهن مناسب هستند. اما توصیه می شود که کارت دعوت خود را بصورت آنلاین سفارش ندهید. چون ممکن است، نتیجه نهایی آن چیزی نیست که شما می خواهید. در این صورت, شما نه امکان جبران خسارت را خواهید داشت, و نه امکان اعتراض خواهید داشت. شما باید هر یک از کارها را به دقت زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود.

متن کارت دعوت عروسی
سعی کنید تا جای ممکن از نوشتن متن و اشعار تکراری خودداری کنید. اگر خودتان به تنهایی می‌نویسید، چه بهتر، اگر شما همان ذوق و هنر را نداشته باشید، می‌توانید از خویشاوندان مهربان خود کمک بگیرید تا متن مناسب را بنویسید. متن کارت باید ارتباط نزدیکی داشته باشد.

fatemehajizade9173
ارسال دیدگاه